Hogy változtatná meg az életed, ha a mesterséges intelligencia előretörésével hamarosan bevezetnék az alapjövedelmet (100 000 Ft/hó)?
38% Kevesebb nyomás lenne rajtam, de dolgoznék tovább, ugyanannyit, és jobban élhetnék, nyugodtabb lennék...
17% Kevesebbet dolgoznék, annyival, hogy ne változzon a mostani életszínvonalam, de több legyen a szabadidőm...
10% Könnyen jön, könnyen megy: elszórakoznám
35% Félretenném 100%-ban, és évek alatt egy értelmes célra fordítanám, közben befektetném, amíg el nem költöm.
Bolygó

Ötven éve vizsgálhatnánk a klímaváltozás hatásait, de Nixon elnök másként döntött

Az amerikai politikus asztalára került, 1971-ben készült dokumentum az "emberi faj túlélésének biztosításáról" írt, és csak most került nyilvánosságra.
Garázs

Ez történik, ha egy önvezető autó belekeveredik az indiai közlekedés poklába

Az indiai Bhopál városa nem arról híres, hogy a sofőrök mély tisztelettel adóznának a közlekedési szabályok előtt, ám a Swaayatt Robots nevű startup alapítói éppen ebben a teljesen kiszámíthatatlan káoszban látták meg az üzleti előnyt.
Garázs

A DARPA lánctalpas harckocsija önállóan közlekedik nehéz terepen

A Fejlett Védelmi Kutatási Projektek Ügynöksége teszteli, hogy hogyan lehet nehéz harckocsikat autonómmá tenni és bármilyen terepen elboldoguló flottát kialakítani belőlük.
Techno

A Boston Dynamics megmutatta, mi zajlott valójában a színfalak mögött az Atlas robot fejlesztése során

A cég búcsút vett ikonikus robotemberétől, aminek fejlesztését eredetileg a fukusimai katasztrófa hatására kezdték meg. A robot karrierjére emlékezve azokat a pillanatokat is a nagyközönség elé tárták, amikre talán kevésbé büszkék.
Tudás

Mióta használják az emberek a tüzet?

A kutatók egyetértenek abban, hogy a tűzhasználat elterjedése nélkül a mai ember nem is létezhetne, arról viszont, hogy pontosan mikorra datálhatjuk ezt a sorsfordító felfedezést, a mai napig nincsen egységes álláspont.
Techno

Most kezd beérni Gábor Dénes egyik forradalmi ötletétenek gyümölcse

Mikor a magyar mérnök-fizikus 1947-ben megalkotta a hologram koncepcióját, egy olyan technológia alapjait tette le, amely nagy előrelépést hozott az optikában, viszont az eredetileg megoldani kívánt problémát valójában nem orvosolta.
Űr

Csoportban járó robotkutyákat, rovarszerű gépeket és rovereket terveznek a Holdra küldeni

Robotkutyát tanítanak arra, hogy a Hold felszínének egyenetlen talaján is tudjon járni és jobban teljesítsen a küldetéseken, mint a guruló űreszközök. A projekt folytatásában már több gép együttműködését vizionálják.
Bolygó

Mikrofarmokkal tervez újfajta életmódot divatba hozni egy amerikai cég

Az árát nehezen hozza be, de állandóan kéznél lévő, vegyianyagmentes zöldségeket biztosít a bárhol elhelyezhető mikrofarm, ami az öntözésen kívül önállóan működik.
Űr

A NASA-mérnök fizikát meghazudtoló hajtóműve legyőzte a gravitációt

Habár az ilyen kijelentések mindig gyanakvásra adnak okot, Charles Buhler eredménye mögött impozáns mérnök múlt, szakemberekből álló csapat, valamint gondos kísérletek állnak.
Tudás

A Bionikus Szemmel megtalálhatták Platón végső nyughelyét

A technológiával elolvashatóak immár az erősen sérült, Herculaneum papirusz tekercsek, és ebből derült ki rengeteg izgalmas részlet az ókor egyik legismertebb filozófusáról.
Techno

Óriási 3D-nyomtatóval készítené a hajókat az amerikai Védelmi Minisztérium

Bemutatták a korábbi Guinness rekordert is leköröző 3D-nyomtatót, amivel teljes házakat lehet villámgyorsan elkészíteni, de a berendezéssel a Védelmi Minisztériumnak is vannak tervei.
Techno

Akkumulátor egy apró, mindössze kilogrammos fekete lyukból

Habár egyelőre vágyálom, a mikro fekete lyukra épülő akkumulátorrendszer hihetetlen energiasűrűséget kínálna, miközben a fizikai törvényszerűségeket sem szegné meg. Ha pedig valóban gyorsan fejlődik az energetika, úgy a megvalósulása sem elképzelhetetlen.
Ember

Hány ember élt eddig összesen a világon?

"Ahány ember él ma, mind mögött harminc szellem sorakozik; ez az élők és holtak számaránya. Az idők hajnala óta nagyjából-egészéből százmilliárd ember taposta a Föld nevű bolygót." - írta Arthur C. Clarke az 1968-ban megjelent Űrodisszeia című könyvének nyitányában. Igaza volt az írónak? És hogyan változtak azóta a becslések?
Bolygó

Az EU előírta az olcsóbb, akár jótálláson túli szervizelést

Az Európai Parlament megszavazta a javaslatot, ami két éven belül lép életbe a tagországokban.
Techno

Helyettünk pakol be a szekrénybe a legújabb humanoid robot

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a humanoid robotok aranykorát éljük, hiszen gyakorlatilag nem telik el úgy nap, hogy ne érkezne valamilyen hír egy új androidról. A legújabb versenyző az izraeli Mentee Robotics robotja, amely két év fejlesztés után most került olyan állapotba, hogy a nagyközönség előtt is megmutassa képességeit.
Techno

A lángszóróval felszerelt robotkutyának esélyes a “tömeges” katonai felhasználása

A kutyus neve Thermonator, de ennek, a marcona megjelenésnek, valamint a barátságtalan lángszórónak az ellenére nem ártó szándékkal készült. Ugyanakkor a cég honlapja szerint a katonai célú megrendelők tömeges kedvezményre számíthatnak.
Garázs

Ízelítőt kaphatunk belőle, hogy milyen lesz majd száguldozni az égi sztrádákon

Ha vágyunk az Ötödik elem vagy a Szárnyas fejvadász repülő autókkal teli városaiba, akkor egyelőre csalódást okozhatnak a manapság készülő repülő autók, amelyek inkább csak nevükben azok, de kevés képes (illetve lesz képes) közülük az utakon való haladás és a repülés közti váltásra. Az időnként repülő autóknak is titulált eVTOL-ok azonban, bár nem nyújtják ugyanazt az élményt és látványt, de már sok helyen készülnek és nagyobb eséllyel fogják akár a közeljövőben az utasaikat szállítani az égi utakon.
Garázs

Lézerhajtóművet terveztek szuperszonikus tengeralattjáróhoz

A következő generációs tengeralattjárók szuper gyorsak és irtó csendesek lehetnek a szuperkavitáció jelensége miatt.
Tudás

Goldene, az arany kétdimenziós formája megérkezett

A nagy népszerűségnek örvendő grafénhoz hasonlóan mindössze egy atom vastagságú a vékony aranyréteg, amit egy régi japán technika segítségével állítottak elő, de lehet, hogy ez a technika lesz az anyag veszte is egyúttal.
Techno

Ez a Kickstarter projekt robotot csinál az okostelefonodból

A világban egyre inkább a személyes felhasználásra szabott konzumer technológiák nyernek teret, ebben a kategóriában egyre nehezebb újat alkotni. A LOOI robot úttörő asztali „társnak” tűnik, amely kihasználja az okostelefonok képességeit, hogy fokozott interaktivitást és egy csipetnyi újdonságot kínáljon.
HELLO, EZ ITT A
RAKÉTA
Kövess minket a Facebookon!
A jövő legizgalmasabb cikkeit találod nálunk!
Hírlevél feliratkozás

Ne maradj le a jövőről! Iratkozz fel a hírlevelünkre, és minden héten elküldjük neked a legfrissebb és legérdekesebb híreket a technológia és a tudomány világából.



This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.